Vaikų gynimo diena

Vaikai – tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai…

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena – ši diena, tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Vaikai turi teisę augti šeimose, turėti mamą ir tėtį, eiti į darželį ar mokyklą, turi teisę jaustis saugūs, augti sveiki.

Kaip ir kasmet, pirmą vasaros dieną, mūsų įstaigoje buvo minima vaikų gynimo diena, kuri šiais metais sutapo su metų projekto, „Pasaka žaidžiu, kuriu ir vaidinu“, užbaigimu. Visiems mokslo metams kiekviena grupė buvo pasirinkusi vieną pasaką, kurią analizavo, nagrinėjo bei atliko įvairias užduotis su vaikais, o birželio 1 – ą dieną vyko pasakų inscenizacijos lauke. Buvo galima stebėti pasakas : „Pagrandukas“, „Ropė“, „Trys lokiai“, „Drugelių pasaka“,“Raudonkepuraitė“ ir daug kitų. Vaikai, persirengę įvairiais personažais, vaidino savo draugams, geros nuotaikos bei plojimų aktoriams tikrai netrūko.

Vaikų gynimo dienos įprasminimu tapo STEAM veikla – „STEAM ŽMOGELIUKAS“ – kūrybinis ugdytinių darbelis. Naudojant įvairiausias žaliavas ir gamtos medžiagas buvo kuriamos vaiko figūros. Vaikai galėjo fantazuoti, kurti ir džiaugtis rezultatu! O kaip gi tokią dieną be muilo burbulų, balionų ir spalvotų kreidelių – žinoma, jų irgi netrūko.

Šią dieną visa darželio bendruomenė šventė vaikystę.