Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“

Kovo 22-26 dienomis mūsų darželio ugdytiniai ir pedagogai dalyvavo akcijoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią kasmet organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“.

Akcijos metu mūsų darželio ugdytiniai kartu su pedagogais kūrė „Pagarbių santykių pica, kuria malonu dalintis“. Šios akcijos tikslas buvo — sukurti pagarbių santykių maketą-picą, sudarant ugdytiniams galimybę dalintis šviesiomis ir teigiamomis mintimis, skatinant jų kūrybiškumą, atsakomybę už savo veiksmus, kritinį mąstymą, gėrio, grožio ir teisingumo suvokimą diskutuojant apie pagarbius tarpusavio santykius šeimoje, grupėje, darželyje, visuomenėje. Taip pat visose grupėse buvo organizuojami patyčių prevencijai skirti pokalbiai, sukurtų situacijų vaidinimai ir aptarimai, žaidimai ir ugdomosios veiklos.

Ši veiksmo savaitė skatino visus vaikus ir suaugusiuosius pastebėti patyčias, pranešti apie jas ir taip jas stabdyti, ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, smurtui, gerinti bendrą emocinę vaiko savijautą ir skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio santykius. Vaikai daug sužinojo apie patyčias, taip pat tolerancijos, draugystės svarbą, įgijo pozityvių bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimų, santykiai tapo draugiškesni, dažniau teko girdėti susitarimo, atsiprašymo, supratingumo žodžių.

„Draugai yra lyg tylūs angelai, kurie pakelia mus aukštyn, kai mūsų sparnai pamiršta, kaip reikia skraidyti“.