VASAROS PALYDA

Pievos žalios,

Daug gėlių.

Grok, žiogeli,

Smuikeliu!

Grok, žiogeli,

Smuikeliu…

Šoks kas gali,

Tarp gėlių!


Žolinė – augalų vešėjimo ir derliaus brandumo šventė, minima nuo senų senovės.
Vienas šventės papročių – įvairių žalumynų rinkimas pievose, laukuose ir darželiuose. Iš šitų surinktų žolynų yra pinamos žolynėlių karūnos, gėlių apyrankės, komponuojamos puokštės.
Rugpjūčio žiogams pievoje linksmai grojant, vieną ypatingą rugpjūčio 14 dieną visus lopšelio-darželio „Pelenė“ vaikus ir bendruomenę aplankė svečias – Sodo Fėja, kuri pakvietė mus į darželio kiemą susipažinti su Žolinių švente, jos papročiais, tradicijomis ir, žinoma, pasiūlė ją nuotaikingai atšvęsti. Atsidėkodami žemei už žolynus ir gėles, vaikai širdingai deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles ir šoko šokį apie augalus ir gėlės.

Šventei įpusėjus, Sodo Fėja padovanojo staigmeną – pamojo savo burtų lazdele ir atvėrė kelią į žaliuojančias dirbtuves, kuriose prisimenant ir įtvirtinant Žolinės papročius bei tradicijas darželio vaikai iš mūsų mylimos Žemės padovanotų žalumynų (gėlių) komponavo gražiausias STEAM puokštes ir kūrė darželio medeliams gėlių apyrankes.
Šios šventės metu vaikai patyrė atradimo džiaugsmą, suteikusį jiems daug džiugių emocijų. Jie susipažino su augalų spalvomis ir kvapais, jų įvairove. Papuošė darželį gražiausiais savo kūrybos darbais. Tokia turininga ir prasminga diena vaikams padėjo įsijauti į lietuvių švenčių tradicijas, geriau suprasti gamtos gyvenimą, pramynė dar vieną takelį į nuostabų augalų pasaulį… bei su visa meile išlydėjo mūsų taip mylimą vasarą!