Sveika ir saugi vasara be traumų

Kiekvienos visuomenės svarbiausias uždavinys yra užtikrinti sveiką vaikų gyvenimo pradžią ir jo tolesnį vystymąsi sudarant tam palankią aplinką. Vaikų darželis yra palanki vieta puoselėti vaikų sveikatą, formuoti gyvenimo įgūdžius, tarp jų sveikos gyvensenos, plėtoti veiklą atsižvelgiant į vaiko raidos ypatumus. Vasaros metu visos darželio grupės dalyvavo sveikatingumo projekte „Sveika ir saugi vasara be traumų“. Veiklų metu didelis dėmesys buvo skiriamas vaikų parengimui vasaros atostogoms, kad jos būtų saugios ir būtų išvengta traumų. Vaikams buvo priminta, kaip saugiai elgtis gamtoje ar lauke, žaidimo aikštelėse, apie saugų laisvalaikį prie vandens ir vandenyje, saugų judėjimą transporto priemonėmis (dviračiais, riedučiais, paspirtukais) bei saugų atvykimą į darželį vasarai pasibaigus.

VEIKLŲ REZULTATAI

  • „Mano sveikosios pėdutės“ (masažinio kilimėlio įrengimas sveikoms pėdutėms)

Darželio grupių vaikai, tėvai ir pedagogai kūrė ir įsirengė masažinius kilimėlius. Kilimėlių buvo įvairiausių. Vieni buvo sukurti iš natūralių gamtinių medžiagų, siekiant taip vaikus priartinti prie gamtos, geriau susipažįstant su ja. Buvo panaudotos šios gamtinės medžiagos : eglės konkorėžiai, pušies konkorėžiai ir spygliai, džiovinta žolė(šienas), ir po tokios kojų masažo terapijos, kojyčių odelės  nuraminimui ir atgauvinimui buvo panaudotos šlapios miško samanos bei pievų gėlės Lubinai.  Taip pat kilimėlių įrengimui buvo panaudotos ir įvairios netradicinės priemonės. Vaikams labai patiko šis naujas patyrimas, su įdomumu stebėjo savo draugus ir patys mėgavosi šiuo potyriu. Buvo atkreiptas vaikų dėmesys į tai, jog vaikščiojimas „sveikatos“ takeliu – veiksminga organizmo grūdinimo priemonė. Vaikai noriai vaikščiojo basomis, pėdutėmis liesdami įvairaus šiurkštumo paviršius: akmenukus, smėlį, rąstus, kankorėžius, samanas… Toks vaikščiojimas apsaugo nuo plokščiapėdystės bei lavina vaiko sensorinius įgūdžius, gerina sveikatą. Kartu stiprinami kojų raumenys ir raiščiai, gerėja laikysena ir pusiausvyra.

Vaikai vaikščiojo basi ant įvairių paviršių. Eidami takeliu vaikai komentuodavo savo pojūčius: „Atrodo lyg eičiau per mišką …“

„Akmenukai kaip prie jūros, kokie švelnūs…“

„Maži kankorėžiai aštrūs, o dideli nelabai…“

,,Dabar jau man kankorėžiai neduria – jie pasidarė švelnučiai!“

„Samanos minkštos, minkštos!“ ir pan.

Keliavimas sensoriniu takeliu visiems vaikams suteikė daug džiugių akimirkų ir gerų emocijų!

  • Saugi draugystė su paspirtuku“

Sulaukus šiltų dienų sujudo, sukruto sandėliukuose jaukiai žiemoję dviračiai, riedučiai ir paspirtukai. Šios transporto priemonės tampa pagrindiniais vaikų draugais iki pat žvarbaus rudens. Tačiau tokia draugystė ne tik teikia pramogas, bet ir įpareigoja. Įpareigoja žinoti kelių eismo taisykles, dėvėti šalmą, atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes, todėl draugystę  su paspirtukais darželio vaikai pradėjo nuo pokalbių apie saugų važiavimą minėtomis transporto priemonėmis. Vaikams buvo pasiūlyta į darželį atvykti savo paspirtuku, nepamirštant ir apsaugos priemones – šalmą bei apsaugas. Vaikai apžiūrinėjo šalmus, pastebėjo jų skirtumus, išskyrė jų naudą ir svarbą. Taip pat apžiūrinėjo paspirtukus, jų konstrukciją ir dalis, aiškinosi, kaip paspirtukas juda. Buvo surengtas saugus paspirtukų važiavimas, kurio metu buvo susipažinta su kelio ženklų reikšmėmis bei saugiu važiavimu. Važinėdami paspirtukais vaikai lavino atidumo gebėjimus, mokėsi saugoti save ir kitus. Taip pat pasimokė figūrinio važiavimo tarp kugelių ir žinoma pasivaržė tarpusavyje.

  • Piešinių paroda „Mano saugi vasara“.

Darželio grupėse buvo vykdomi pokalbiai apie saugumą vasaros metu: kaip elgtis prie vandens, kelyje, kieme, važiuojant dviračiu, ar kita transporto priemone, kaip išvengti traumų, kaip elgtis nelaimės atveju. Šiomis temomis buvo žiūrimi mokomieji filmukai. Vaikai išbandė saugias maudynes baseine. Aptarė ir prisiminė upių bei ežerų pavadinimus, kur lankėsi, bei kaip saugiai prie jų elgtis, žaidė saugaus eismo kelyje žaidimus. Grupių vaikai pasirinktomis priemonėmis piešė piešinius apie saugią vasarą, kūrė aplikacijas. Vaikų tėveliai noriai bendradarbiavo,  kartu su vaikais piešiniuose perteikiant saugumą vasaros tema. Šios veiklos metu buvo surengta piešinių paroda  „Mano saugi vasara“ .

  • „Aš dizaineris – galvos apdangalo nuo saulės kūrimas“

Buvo vykdomi pokalbiai su vaikais apie pavojus karštomis vasaros dienomis, aptartos karščio poveikio prevencines priemones.

Grupės vaikai, auklėtojai, tėvai iš laisvai pasirinktų priemonių (antrinės žaliavos, įvairios popieriaus ar medžiagų skiautės, atraižos ir kt.) kūrė galvos apdangalus nuo saulės. Surengta saulės galvos apdangalų kūrybinių darbų paroda.

  • „Saugi ir sveika vasaros mankšta

Stiprinant vaikų sveikatą visos darželio grupės vykdo vasaros rytinę mankštą lauke, kurios metu ugdomas vaiko aktyvumas, ryžtingumas, dėmesys, savarankiškumas ir kiti teigiami charakterio bruožai, vaikams suteikiama emocinio pasitikėjimo.