Metų projektas „Pasaka žaidžiu, kuriu ir vaidinu“

2020 m. spalio mėn. Vilniaus lopšelyje-darželyje ,,Pelenė‘‘ startavo metų projektas ,,Pasaka žaidžiu, kuriu ir vaidinu‘‘. Projekto tikslas – skatinti vaikus domėtis knygelėmis, turtinti žodyną bei plėtoti sakytinius kalbos gebėjimus, ugdyti vaikų saviraišką. Projektas susidėjo iš 8 etapų, kiekvieną mėnesį ugdytiniai turėjo vis kitą užduotėlę, kurią įgyvendino drauge su auklėtojomis, tėveliais ir grupių draugais.

Projekto vykdymas prasidėjo nuo pasakos pasirinkimo, kiekviena grupė pasirinko tinkamiausią sau.

GRUPIŲ PASAKOS

Gr. Boružėlės 1,5-3 metų „Katinas ir pelės“
Gr. Braškytės 1,5-3 metų „Raiboji vištytė“
Gr. Saldainiukai 3-4 metų „Vilkas ir 7 ožiukai“
Gr. Žirniukai 3-4 metų „Pagrandukas“
Gr. Varpelis 4-5 metų „Trys paršiukai“
Gr. Saulutės 4-5 metų „Ropė“
Gr. Raktelis 5-6 metų „Teremok“
Gr. Lašeliai 5-6 metų „Trys meškiukai“
Gr. Žvaižgždutės 5-6 metų „Raudona kepuraitė“
Gr. Drugeliai 5-6 metų „Pirmoji drugelio diena“
Gr. Grūdelis 6-7 metų „Nepastovusis medis“
Nykštukas 6-7 metų „Gusi – lebedi“

 

Pirmame etape grupės pasakos buvo skaitomos ir analizuojamos, charakterizuojami veikėjai, auklėtiniai mokėsi atpasakoti.

Metų eigoje grupėse buvo įrengiamos bibliotekėlės, o lapkričio mėnesį įstaigos koridorių puošė pasakų atributų ir kostiumų paroda „ Aš kūrėjas“; gruodį – nupiešti pasakų veikėjai puikavosi lauko parodėlėje, kurioje aktyviai dalyvavo ir tėvai, atskleisdami savo talentus.

Pasakų veikėjai taip pat kvietė vaikučius kartu sportuoti, piešti, skaičiuoti ir mokytis raidelių, o metų pabaigoje vyko visų ilgai laukti pasakų vaidinimai. Vaikai su pedagogais ilgai ruošėsi, kad galėtų parodyti savo spektaklius kitos grupės vaikams, o kad renginukas būtų saugus, vaidinimai vyko lauke.

Šiuo metu įstaigoje paruošti ir pristatyti spalvingieji plakatai, kuriuose grupės pedagogės apibendrino ir pasidalino projekto rezultatais.

Vaikų vaidybinė raiška – svarbi ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio ugdymo pasiekimų dalis, todėl šis projektas buvo savalaikis ir aktualus, o projekto rezultatai džiuginantys.