Lietuvos mažųjų žaidynės

Lietuvos mažųjų žaidynės – didžiausias savo kategorijoje, visą Lietuvą apimantis, vaikus, pedagogus, ugdymo įstaigų administracijos darbuotojus bei tėvus įtraukiantis projektas. Pagrindinis jo tikslas – padėti ikimokyklinio ugdymo vaikams suprasti ir pajausti fizinio aktyvumo teikiamą džiaugsmą. Projektą globoja pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Pasak “Drugelių” grupės mokytojos Erikos Dikčiuvienės vaikai su nekantrumu laukė sekmadienio – “NBA krepšinio mokykloje” vyksiančio didžiojo žaidynių festivalio.
Net 11 fizinio aktyvumo žaidimų metu vaikai išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Visų festivalio veiklų metu mažuosius sportininkus pasitiko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) trenerės, o užduotis komandoms įgyvendinti padėjo lydėjusieji pedagogai. Skambant muzikai ir tėvelių palaikymų balsai vaikai džiaugsmingai įsijungė į sportines užduotis. Vienos užduotis buvo lengvesnės, kitos kiek sunkesnės, tačiau vaikams visos patiko ir jie stengėsi atlikti jas kuo tiksliau. Teko ir plaukti, žaisti ledo ritulį, tinklinį, tenisą, krepšinį, tapti gimnastais, žaisti golfą ir net nusifotografuoti su olimpietę lengvaatlete.
Jau tradiciškai mažuosius sportininkus aplankė bei motyvacija dalijosi ir ypatingas svečias – savo dėmesį skyrė olimpietė lengvaatletė, trišuolininkė Diana Zagainova.
Festivalio pabaigoje vaikai buvo kiek pavargę, bet labai laimingi, džiaugėsi gavę medalius ir prizą. Tėveliai taip pat gyrėsi puikiai praleidę sekmadienį. Pirmadienį atėję į grupę vaikai pasakojo savo draugams įspūdžius ir džiaugėsi dovanomis.