Kaip skanu, kai pats gaminu!

Su tokiu šūkiu lopšelio – darželio „Pelenė“ bendruomenė prisidėjo prie lapkričio 6 – osios, Lietuvoje švenčiamos „Pyrago dienos“, ir lapkričio 8 – osios, skirtai Europos sveikos mitybos dienai. Visų grupių vaikai, kiek patys jauniausieji – lopšelinukai, tiek ir vyresnieji – priešmokyklinukai gamino įvairius patiekalus: salotas, želė desertus su vaisiais, sveikuoliškus pyragus ir sumuštinukus. Kiekviena veikla vaikams buvo ypatinga, nepamirštama, kupina teigiamų emocijų, nes jie buvo ne tik stebėtojai bet ir  aktyvūs gamybos proceso dalyviai!

Maisto gaminimas – tai natūrali veikla, padedanti vaikams vystytis ir plėtoti pažinimą. Tai puikus būdas vaikams susipažinti su matematikos ir gamtos mokslų sampratomis, taip pat įgyti esminių įgūdžių, tokių kaip: skaitymas, problemų sprendimas ir kūrybiškumo ugdymas.

Kai vaikai gaminą maistą, tai suteikia jiems savarankiškumo jausmą ir padeda lavinti smulkiąją motoriką, rankų ir akių koordinaciją bei skatina sveikai maitintis.

Mes ir toliau ugdysime vaikų sveikos mitybos įpročius ir kartu su savo bendruomene rūpinsimės savo bei vienas kito sveikata.