Skarlatina

Informacija bendruomenės nariams:
Kaip elgtis susirgus skarlatina?
Pajutus skarlatinai būdingus simptomus, būtina kreiptis į gydymo įstaigą kad būtų sumažinta ligos išplitimo šeimoje ar už jos ribų rizika.
Specifinės skarlatinos profilaktikos, skiepų – nėra. Pagrindinės nespecifinės skarlatinos profilaktikos priemonės yra rankų higiena, kosėjimo/čiaudėjimo etiketo laikymasis. Ligonis izoliuojamas nuo sveikųjų ne mažiau kaip 10 dienų. Bendravusiems su ligoniu vaikus reikia stebėti 7 dienas. Tai aktualu vaikų įstaigose, kurias lankė susirgę asmenys.
Kiekvieną rytą susirinkusiems į stebimą grupę vaikams, visuomenės sveikatos biuro darbuotojas turėtų išmatuoti kūno temperatūrą, pasižiūrėti gerklę, tonziles, liežuvį, įvertinti ar vaikas neturi kitų nusiskundimų, ar nėra bėrimų ant kūno. Tą patį turėtų atlikti ir tėveliai namuose, vaikams sugrįžus iš kolektyvo, kuriame yra susirgimų skarlatina. Jeigu šeimoje yra daugiau vaikų, t.y.brolių, sesių – tėveliai turėtų patys stebėti savo vaikų sveikatos pokyčius, jeigu tokie atsirastų – laiku kreiptis į gydytoją ir vaiko neleisti į kolektyvą.
Asmenys šia liga gali sirgti daugiau nei vieną kartą, tačiau maždaug 80 proc. vaikų iki 10 m. susiformuoja ilgalaikis imunitetas.
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-02-01
Informacijos šaltinis: https://nvsc.lrv.lt/lt/